• Terapijsko jahanje 9
  • Terapijsko jahanje 2
  • Terapijsko jahanje 1

O UDRUZI

Udruga za terapijsko, rekreacijsko i sportsko jahanje „MOGU“ neprofitna je humanitarna organizacija osnovana u Osijeku 1997. godine. Kroz provedbu programa terapijskog, rekreacijskog i sportskog jahanja za djecu s teškoćama u razvoju, osobe s invaliditetom, djecu i mlade s teškoćama u učenju i problemima u ponašanju te djecu i mlade u riziku, primarni je cilj Udruge poboljšanje ukupne kvalitete življenja navedenih skupina.

Provedba svih programa uključuje stručne suradnike; psihologa, defektologa, fizioterapeuta i socijalnog pedagoga koji, kroz različite radionice, pomažu korisnicima pri prevladavanju emocionalnih, socijalnih, komunikacijskih i drugih teškoća.

Programi i projekti Udruge „MOGU“ uklapaju se u ciljeve i prioritete relevantnih strateških dokumenata na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini, uključujući i relevantne EU strategije. Udruga surađuje s Gradom Osijekom, Osječko-baranjskom županijom te s organizacijama civilnog društva i odgojno-obrazovnim ustanovama koji podupiru provedbu svih aktivnosti značajnih za cjelokupnu lokalnu zajednicu.

Rad Udruge „MOGU“ zasnovan je na načelima i vrijednostima transparentnosti, jednakosti, međusobne tolerancije, prihvaćanja različitosti, empatije, socijalne uključenosti, povjerenja i suradnje.

• Centar za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“ Osijek
  • Društvo za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama
  • Osječki centar za inkluziju
  • Dom za odgoj djece i mladeži Osijek